Aktualności

16Lut

Przydatne akcesoria dla działkowców – co warto kupić?

Po długim okresie zimowego przestoju działkowcy wreszcie mogą zacząć odkurzać swój sprzęt i robić listę rzeczy, których im brakuje, by z pełnym przygotowaniem wejść w nowy sezon. Istnieje kilka rzeczy, które można zacząć robić już w lutym.

Co można robić w lutym na działce?

W lutym można rozpocząć już przycinanie krzewów i drzew. Warto skupić się na tych pędach, które zostały zniszczone przez mróz. Istotne jest też wznowienie nawożenia ziemi wieloskładnikowymi nawozami. Osoby posiadające szklarnie mogą już zacząć wysiewanie wczesnych odmian warzyw, do których należą rzodkiewka, koper, szpinak, cebula dymka. Trzeba jednak stale kontrolować temperatury – gdy nastąpi ochłodzenie należy sadzonki okryć włókniną.

Zanim w pełni rozpoczniemy sezon warto również ustalić harmonogram wysiewu i rozmieszczenia roślin oraz przeprowadzić przegląd posiadanych nasion i akcesoriów. Część posiadanych się zużywa, część natomiast warto zakupić, ponieważ mogą znacząco wpłynąć na nasz komfort pracy.

Jakie akcesoria warto kupić?

Istnieje cały szereg akcesoriów przydatnych działkowcom, dzięki którym uprawa roślin na działce będzie prostsza i bardziej efektywna. Podstawowe akcesoria to między innymi grządki. W naszym sklepie znajdują się grządki, których stelaż wykonany jest z ocynkowanego profilu. Chronią one rośliny przed chorobami, ale też umożliwiają łatwe doprowadzenie systemu nawadniania kropelkowego.

Warto też wyposażyć się w zestaw do podwiązywania roślin. Udoskonaliliśmy nasz produkt, zmieniając nylonowy sznur na stalowe nitki. Ta zmiana pozwoli na znacznie dłuższe wykorzystywanie zakupionego zestawu.

Polecamy również Waszej uwadze nowoczesny kompostownik – przyspieszy on naturalny rozkład odpadów i ułatwi pracę. Nasz kompostownik umożliwia bardzo wygodny i stały dostęp do spodniej części nawozu.

Ostatnim, bardzo przydatnym, narzędziem, które warto mieć na swojej działce, jest system nawadniania kropelkowego. W naszym sklepie dostępny jest nowoczesny system nawadniający Signore Tomato, który umożliwia unikalne dopasowanie sposobu zamontowania. Dzięki temu system nawadniający będzie dostosowany idealnie do potrzeb roślin na działce.

Korzyści z posiadania szklarni

Dlaczego warto zaopatrzyć się w szklarnię, jeśli działkę traktujecie hobbystycznie? Ponieważ, po pierwsze, posiadanie szklarni pozwoli Wam zacząć pracę na działce o wiele wcześniej, a także zdecydowanie dłużej będziecie mogli czerpać przyjemność z uprawy roślin. Sezon dla osób, które posiadają szklarnię rozpoczyna się w lutym, a kończy dopiero w listopadzie.

Dzięki warunkom, jakie zapewnia szklarnia, proces wzrostu Waszych roślin może być szybszy nawet o kilka tygodni w stosunku do tych w naturalnych warunkach. Uprawy nie są też narażone na warunki atmosferyczne, które poza szklarnią odgrywają znaczącą rolę w kwestii jakości plonów.

Podobna sytuacja zachodzi jeśli mówimy o atakach szkodników. Dzięki fizycznej barierze, jaką stanowi szklarnia, szkodniki będą miały utrudnione zadanie z dostaniem się do środka. Również zimą, gdy poszukują schronienia przed mrozem.

Polecamy Waszej uwadze Sławiankę – szklarnię o nadzwyczajnie solidnej konstrukcji. Posiada ona system wietrzenia składający się z dwóch par drzwi i okien, co zapewni Waszym roślinom doskonałą wentylację oraz obniży temperaturę wewnątrz, co jest ważne zwłaszcza w upalne dni. Dzięki temu, że ma dwa metry wysokości, nie będziecie mieli problemu z koniecznością nieustannego schylania się. W końcu szukamy rozwiązań mających zwiększyć komfort pracy na działce.

Wybierając szklarnię warto zastanowić się również nad wybraniem pokrycia Aktual!BIO, który umożliwia jeszcze bardziej efektywne uprawianie roślin w szklarni. Badania potwierdziły, że dzięki zastosowaniu powłoki Actual!BIO masa roślin znacząco wzrasta (nawet do 160% wzrostu). Ponadto w uprawach zwiększa się zawartość witaminy C i prowitaminy A, dzięki czemu mają one jeszcze wyższe właściwości zdrowotne.

Powyższe rozwiązania są świetne dla posiadaczy niewielkich działek. Znacząco zwiększają komfort pracy, mogą zwielokrotnić plony i zwiększyć ich wartość odżywczą. Osoby prowadzące większe gospodarstwa rolne również znajdą u nas szklarnie idealne do swoich potrzeb. W tym wypadku polecamy zwłaszcza szklarnię Farmer, która dostępna jest w rozmiarach od 5x8 metrów do 5x20 metrów – przy bardzo wygodnej wysokości 2.9 metra, która pozwala również, by nawet w upalne dni Wasze rośliny mogły się rozwijać w komfortowych warunkach. Tę szklarnię również możecie pokryć powłoką Actual!BIO, co pozwoli Wam zwielokrotnić korzyści płynące ze szklarni. 

 

 

 

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms