Aktualności

21Wrz

Dlaczego warto zdecydować się na poliwęglan Actual!BIO?

Nie raz mówimy wam o tym, jak wytrzymały korzystny dla plonów jest poliwęglan. Istnieje jednak sposób, aby uprawianie warzyw, owoców i ziół w szklarni było jeszcze bardziej efektywne i wydajne. Tym sposobem jest wybór pokrycia Actual!BIO. Dziś wyjaśnimy wam, na czym polega jego tajemnica i jakich efektów możecie się spodziewać.

Czym jest poliwęglan Actual!BIO?

Poliwęglan jest trwałym odpornym na zmienne warunki materiałem, który przepuszcza odpowiednie ilości światła i nie powoduje przegrzania roślin. W wyniku prac technologicznych nad doskonaleniem poliwęglanu, udało się stworzyć wersję Actual!BIO, którego główną zaletą jest wykorzystanie procesu aktywacji światła. Specjalna warstwa Bio sprawia, że przez pokrycie szklarni dostaje się jedynie korzystne światło o czerwonym spektrum. Natomiast szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe zostaje zneutralizowane. Rośliny są chronione i jednocześnie stymulowane do wzrostu.

Jakie efekty daje poliwęglan Actual!BIO?

Ogrodnicy, którzy decydują się na pokrycie Actual!BIO zauważają, że rośliny dojrzewają szybciej i osiągają znacznie większe rozmiary niż pod standardowym pokryciem. Jedna z naszych klientek podzieliła się z nami następującą opinią: “Polecam! W tym roku mam pomidorowy zawrót głowy (...) Rewelacja.” Ma to swoje potwierdzenie w badaniach na Actual!BIO. które wykazały:

  • wzrost masy roślin na poziomie nawet 160%. Jest to jeden z najbardziej widocznych efektów zastosowania pokrycia BIO. Cieszą się z niego hodowcy pomidorów, którzy osiągają znacznie lepsze plony, przy tych samych nakładach pracy i środków.
  • wyższą zawartość mikroskładników, a zwłaszcza witaminy C (o 15%) i prowitaminy A (do 66%). Dzięki temu owoce i warzywa są bardziej odżywcze i mają jeszcze więcej właściwości zdrowotnych. Witamina C, jako silny antyoksydant, jest ważna w profilaktyce wielu chorób i opóźnia procesy starzenia. Natomiast prowitamina A obniża poziom złego cholesterolu, zapobiega miażdżycy i poprawia wzrok.

Jak zamówić poliwęglan o takich właściwościach? Nic prostszego! Wystarczy przy składaniu zamówienia na stronie, wybrać opcję Actual!BIO przy polu “Poliwęglan”. Jest ona dostępna dla zdecydowanej większości naszych szklarni.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms