Aktualności

21Cze

Farmer – idealna szklarnia dla gospodarstwa rolnego

Szklarnia przeznaczona do dużych upraw musi spełniać wiele wymogów. Ten podstawowy to oczywiście odpowiedni rozmiar. Nie mniej ważna jest jednak wytrzymałość, a także zapewnienie warzywom, owocom i ziołom optymalnych warunków do rozwoju. Modelem, który szczególnie chwalą sobie rolnicy jest kultowa już szklarnia Farmer. Co ją wyróżnia? Wyjaśniamy.

Szklarnia Farmer – pojemny olbrzym

Farmer występuje w różnych wariantach rozmiarowych. Najmniejsze dostępne wymiary to 5 metrów szerokości na 8 metrów długości, a w największe 5 na 20 metrów. Wysokość szklarni to aż 2,9 metrów, co zapewnia bardzo wygodne warunki do pracy i umożliwia hodowanie wysokich roślin. W pełni ocynkowane profile mają wymiary 4 na 2 cm. Szklarnię Farmera, tak jak wszystkie modele tuneli Botanic, można również zamontować na dowolnym fundamencie.

Niezawodna wytrzymałość

Wszystkie szklarnie zbudowane z wysokiej jakości poliwęglanu komorowego służą ogrodnikom i rolnikom przez wiele lat. W przypadku szklarni Farmer, podjęliśmy szczególne kroki, aby zapewnić szklarni odporność na zmienne, często ekstremalne warunki pogodowe oraz uszkodzenia związane z upływającym czasem. Są to:

  • w pełni ocynkowane profile zabezpieczone przed korozją (nie trzeba już stosować żadnych środków antykorozyjnych),
  • podwójny, połączony łuk zapewniający stabilność sufitu,
  • bardzo solidny stelaż z system “Kraba”, wytrzymujący obciążenie śniegiem sięgające 750 kg/m2.

Szklarnia Farmer przyjazna dla roślin

Czynnikiem, który zapewnia roślinom bardzo korzystne warunki do wzrostu jest wysokość szklarni. Ogrzane powietrze wędruje do góry i nie szkodzi roślinom, a przy tym zapewnia komfortową pracę. Wybierając model Farmer, można oczywiście zdecydować się na poliwęglan Actual!Bio, który dodatkowo zwiększa urodzaj poprzez zastosowanie procesu aktywacji światła i ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Aby wybrać to pokrycie, należy zaznaczyć opcję 4 mm / 0,65kg/m2 (Actual Bio) podczas kompletowania zamówienia.

Warto również wiedzieć, że poza sezonem Farmer może służyć jako garaż, zadaszenie basenowe, a nawet warsztat. Mimo swoich imponujących rozmiarów, nie sprawia też żadnych trudności w montażu. Oczywiście dla wygody można zamówić opcję z płatnym montażem – w takich przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny w celu złożenia zamówienia.


Więcej informacji tutaj.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies